Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bolu Kıbrıscık Sohbet, Kıbrıscık Chat, Kıbrıscık Mobil Sohbet

Bolu Kıbrıscık Sohbet, Kıbrıscık Chat, Kıbrıscık Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

Bir eşek arısı ya da … mütevazi tarafından mı ısırılmayı tercih ederdin?

Tamam, ikisi de değil. Ancak, ikinci olması gerekir. Niye ya? Çünkü, A: eşek arısı sokması acı verir ve B: alçakgönüllülük elde etmek, diğerlerinden çok daha zor. Mesela kibar olun. Birine nazik olmak çok kolaydır, değil mi? Örneğin, onlardan bir şeye ihtiyacınız var ya da bir şey yapmalarını istiyorsunuz ya da gelecekteki bir anda ilişkinizden faydalanabileceğinizi ya da sadece komşularınızla arkadaş olmak istediğinizi düşünüyorsunuz.
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Alçakgönüllülük, görünür ya da aşikar dış faydaları olmayan, bir şükransızlığı olan bir erdem olduğundan ve genellikle kapitalizmde derinlemesine kök salmış toplumsal normlara karşı bir zayıflık ve göz ardı etme gibi – yani servet gösterme, gösteriş gibi , saldırganlık ve iddialılık.

22 Şubat, empatiyi, farkındalığı arttırmayı, insanlara alçakgönüllülük erdemini düşünmelerini ve belki de alçakgönüllülükle sonuçlanabileceğini düşündüren, alçakgönüllülük erdemini düşünmelerini sağlayan bir tatil olan Kutlu Olsun Günü’nü kutladığımız gündür. uzun vadede, kişi aslında mütevazi olmanın ne kadar önemli olduğunu fark ederse).

Be Humble Day’i nasıl kutlayacağımızla ilgili birkaç fikir bulduk:

1) Her şeyden önce, günün sonunda, bir fincan çay veya kahveye veya kakao veya votkaya oturun ve yansıtın.

Mütevazi olmanın ne anlama geldiğini düşünün, alçakgönüllülük kelimesini google’a alın, biraz okuyun, alçakgönüllülüğün sizin için ne anlama geldiğini, gerçekte ne kadar alçak gönüllü olduğunuzu, alçak gönüllü olmanın ne kadar önemli olduğunu ve nasıl daha mütevazi olabileceğinizi düşünün gelecekte.

Sonunda, insanlar kadar ölümlü olan, gerçekte geride bıraktığımız her şey, diğer insanların bize ait olduğu hatıralardır. Ancak önemli zenginlikler, evler, arabalar, durum şu anda size görünebilir, kanmayın.

Çok geçici.

Öte yandan, iyilik, alçakgönüllülük, pozitiflik, iyilik, isteklilik (nadiren geleneksel, modern değerlerinizle uyumlu erdemleri) yardım etmek sitesinde tarafından hatırlanacak olacak budur ve insanlar tarafından, aslında istediğiniz seni hatırlamak. Çok az insan oturacak ve “Ah, bu adamın ne kadar arabası vardı” veya “Ah, kıyafetlerinin ne kadar harika olduğunu” düşünecek.

Ancak, onlara verdiğiniz tüm nezaketleri hatırlayacaklar. Onlara yardım ettiğin zamanları, bencil olmadan hatırlayacaklar. Alçakgönüllülüğün takdir edilmediği zamanlarda alçakgönüllü olma cesaretini hatırlayacaklar. Ve onlara ilham verecek. Onlara ilham vereceksin. Buna karşılık, çocuklarına ilham verecekler ve işte oradasınız – dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiniz ve nezaketle bir nezaket ve tevazu devrimi başlattınız.

2) İhtiyacı olan birine yardım edin. Telaşlı gündelik hayatımız çoğu zaman bizi küçük şeyleri, önemli şeyleri unutturur; bizler (eğitime, bir eve, ebeveyn sevgisine, arkadaşlara, sevgililere) erişebilseydik, gerçekten de gezegendeki birçok insandan daha iyi durumdaydık.

Kendine bakamayacak birileri, tıpkı senin gibi bir insanı – sevgi, üzüntü, hastalık ve duygu dolu – düşünmek için biraz zaman ayır. Sebep ne olursa olsun.

Onlara yardım et. Hak etmemiş olsalar bile onlara yardım edin. Hobbs Homo Homini Lupus Est’in aksine , insanlar doğasında kötü değildir. Verdiği kriz durumlarında, daha fazla ilkel duyguları söyleyelim mi, söyleyelim mi, ama örgütlü ve iyi işleyen toplumlarda (tüm temel ihtiyaçlarının karşılandığı yerlerde) kötülük değiller. Bazıları hata yapar, elbette. Neden hepimiz yapıyoruz. Ancak, zaman zaman yanlış yapma konusundaki insan eğilimimizi görmezden gelin ve ihtiyacı olanlara yardım etsin – asla hak etmemiş olsalar bile.

3) Gönüllü. Çok az şey, insanların günlük yaşamlarında bizden daha az şanslı olduklarına tanıklık etmekten daha iyidir.

Ölümcül hasta çocuklar, yaşlılar aileleri tarafından tamamen küçültülmüş ve unutulmuş, istismar mağdurları, engelliler, ebeveynleri olmayan çocuklar, yoksulluk sınırının altında yaşayan insanlar; Konfor bölgenizden çıkın ve onlara yardım ederken acılarını paylaşın. Hiç kimse böyle bir insanlık hamisi, çiğ acı, çiğ sevgi gösterimi tarafından soğuk, ayrık veya dokunulmaz bırakılamaz.

4) İnsanların Mütevazi Gün Olun gibi bir şey olduğunu bilmelerini sağlayın. Instagram’nız var değil mi? Facebook? Heyecan? Bir şeyler paylaş.

Happy Be Humble Day çizgileri boyunca bir şeyler söyleyerek bir yazı paylaşın Etrafa yay. Yayıldığınız her farkındalık, Müttefik Olmak Günü’nde veya onun hakkında düşünmek veya hareket etmek için her kişi, iyilik, nezaket ve daha iyi bir dünya için bir zaferdir. Bir kişi, iki, on, kaç kişiye ulaştığınızın önemi yok. Bir tane yeter. Adil payını gün için yaptın. Teşekkür ederim.

5) Bilge bir adam bir zamanlar alçakgönüllülüğün bilgiden doğduğunu söyledi (tamam, bilge adam bu makalenin yazarıdır, ama hadi bununla başlayalım, olur mu?) Yeni birine bir şey öğretin. Eski kitaplarınızı karşılayamayacak olan insanlara veya bir kütüphaneye verin. Yayılı bilgi

Muhasebe, tıp, bahçecilik – her ne yaparsanız yapın, katılabileceğiniz bir ders oluşturabilirsiniz. Hatta sokak köşesinde durabilir ve bir şeylere ses çıkarabilirsiniz, ancak, hey, bu sözlerinizin üstesinden gelmek için en iyi araç olmayabilir.

6) Gelecek hafta / ay / yıl için daha mütevazi olmak için çalışacağınız konusunda kendinize bahis yapın. Kaybederseniz, bir diyet yapmalı ve bir yıl boyunca şeker yemeyi bırakmalısınız. Ayrıca, insanlık kaybeder. Ancak, eğer kazanırsanız, hiçbir şekilde ödül alamazsınız; dünyayı sizin için, çocuklarınız, çocuklarınız, çocuklarınız için daha iyi bir yer haline getirdiğinizi bilmenin mutluluğu.

Ölçülmesi ve ölçülmesi çok zor bir kavram olan empati, günümüzde insanların en çok özledikleri şey.

Adamlarına ve kadınlarına karşı şefkat, herkese karşı nezaket – daha zengin, daha güzel, daha yüksek sesle, daha iğrenç, her neyse – böyle bir erdemin önemli olmadığı zamanlarda insanlığın bu kadar umutsuzca ihtiyaç duyduğu şey. Neden, bazı iddiaların sadece önemli değil, aynı zamanda istenmeyen bir şey olduğunu iddia ediyor. Ancak, daha ayrıntılı olarak ele almak için yepyeni bir yazı yazmak zorunda kalacağız. Belki bir gün gelecekte.

Şimdilik iyi ol. Nazik ol. Çiçek al (ipucu, ipucu). Hepimiz geçici Dünya Gezegeni vatandaşlarıyız ve birbirimize tedavi edilmek istediğimiz gibi davranmalıyız. Neden biri için hayatı daha kolay ve daha güzel yapmıyorsun? Daha felsefi bir kayda göre: hayat kolay değil. Öyle olsa bile hayat asla kolay değildir. Biz, inkar edilemez bir şekilde, hep birlikte bu. Sonsuza dek bağlı, kimse yalnız değil.

Mütevazi olun, mütevazı kalın ve davranışlarınızın sizin için konuşmasına izin verin.

Sponsor Reklamlar

12 Nisan 2019 - 22:00

MaviNehir

74 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli