Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burdur Ağlasun Sohbet, Ağlasun Chat, Ağlasun Mobil Sohbet

Burdur Ağlasun Sohbet, Ağlasun Chat, Ağlasun Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

İltifatlar çok garip.

Güzel, garip, ödüllendirici ve korkutucu.

İnsanlara iyi göründüklerini, harika koku aldıklarını, ne güzel bir iş yaptıklarını, çocuklarının güzel olduğunu, evlerinin kusursuz olduğunu, fikirlerinin ne kadar harika olduğunu, ne kadar minnettar olduğunu söyledik. katkıları, vs. Bazen aynı şeyleri insanlardan duyuyoruz. Kendimizi mutlu, memnun, utanmış hissettiriyor – neyin var.
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Övgüleri vermek kolaydır, çoğu kez alması zor ancak tamamen bencil olmayan nedenlerle bir başkasına istemek neredeyse imkansız. Bununla birlikte, tüm bu güzel şeyleri başkalarına söylemek için altta yatan motivasyon ne olursa olsun, Batı dünyasında kabul edilebilir ve arzu edilen bir sosyal kongredir. Bunun için herhangi bir dünya.

En son ne zaman biri sana bir şey için iltifat etti? Tamam, elbette, son zamanlarda olmuş olabilir. Ama en son ne zaman iltifatın olduğunu takdir ettiniz, işlemek için zaman ayırdınız, takdir etmek için zaman harcadınız, o kişiye teşekkür etmek için gününüzden gerçek zaman aldı (iltifat en azından biraz içten ise, yani)?

Uzun zaman oldu değil mi?

Eh, iyi (tamam, yarı iyi, belki de iltifattan hoşlanan bir insan değilseniz bile hiç dikkate değer değil) haberler – Dünya İltifat Günü geliyor!

Büyük olasılıkla uzun boylu ve yakışıklı, iyi davranmış ve eğitimli Hans adında bir Hollandalı, Hollandalıların birbirleriyle iltifat edeceği bir gün bulmanın iyi olacağını düşündü. Ve işe yaradı. Öyleyse, hırs şofördü, bu aynı Hollandalı adam, dünyadaki herkes için aynı fırsata sahip olmanın iyi olacağını düşündü (ya da sıkıntı, yine de, iltifatların hangi şekilde yaslandığına bağlı).

“Yılın dışında bir gün, üç kişiye iyi şeyler, içten, anlamlı, gerçekten güzel şeyler söyleyin. Her ikisi de aynı şeyi yapacak. Basit matematik. 1 ila 3, 3 ila 9, 9 ila 27, 27 ila 81, vb. Orman yangını. İyilik ateşi. Hayal et? ”

Bu yüzden, uzun boylu yakışıklı Hans’un onuruna, Dünya İltifat Günü’nü nasıl kutlayacağınız ve birinin Mart, hafta ve hayatını nasıl daha iyi hale getireceğiniz konusunda size kısa bir rehber hazırladık.

Her şeyden önce, Hans yoluna gidin. İltifatlarınızdan en fazla faydalanabileceğini düşündüğünüz, son zamanlarda iyi olmayan, stresli, üzgün veya sadece sevdiğiniz ve mutlu görmek isteyen birinden üç kişi seçin. Öyleyse tüm övgülere gidin. Bunun için “Vay canına, ayakkabılarını seviyorum” a düşmeyelim. İnsanı düşün.

Kim olduklarını, neden hoşlandıklarını, neden sevdiklerini, neden bir insan, insan, anne, baba, arkadaş, meslektaş olarak senin için önemli olduklarını düşün. Çok fazla etkileşimde bulunmadığınız ancak onları takdir edip saygı duyan rastgele birini bile seçebilirsiniz. İltifatını düşün. Konfor alanından çık.

Almak. dışarı. arasında. sizin. konfor. bölge.

“Sevgili Baba / Anne / Kardeş / Kimse, seni olduğun gibi seviyorum. Bana çok şey verdin, etrafımdaki dünyanın güzelliğini ve mutsuzluğunu hissetme, görme, duyma, düşünme, yaşamaya fırsat verdin ve ne kadar minnettar olduğumu bilmeni istiyorum. Sen çok güzel bir ruhsun ve bunu yeterince sık söylemesem de, dilediğim en iyi Baba / Anne / Kardeş / kime oldun. Sen hala

– o zaman çeşitlilik uğruna, bazı sığ ego artışlarını buraya atabilirsiniz –

Ayrıca, biraz kilo verdiğini farkettim. Inanılmaz görünüyorsun. Heck, sokaklarda senden sonra dönen erkekleri / kadınları gördüm. Sağlam. Bir oduncu. Hugh Jackman’ı düşünün. ”

İkincisi, sosyal medyanın gücünü kullanın. Bu, çok daha fazla kişisel olmayan, ama yine de, topluluğunuz ve dünyadaki sevgi ve iyi duyguları yaymak için geçerli bir yöntemden daha fazlasıdır. Devam edin ve Facebook / Twitter / Instagram hesabınıza bir durum gönderin. Biraz çaba sarf edin, güzel ifade edin, herkesin doğrudan onlarla konuştuğunu hissetmesini sağlayın.

Bu şekilde iltifat etme yolu insanları etkisiz ve “kolay çıkış yolu” olarak görülebildiğinden, kulağa hoş geliyor. Gerçekten iyi. Tabii, işe giderken ya da barda otururken bir futbol maçı izleyerek telefonunuzda yazdınız, ancak mesajınızın tüm doğru duyguları yakalaması için yoğun bir çaba sarfettiniz. Arkadaşların, ailen ve takipçilerin buna saygı duyacak.

Üçüncüsü, bir tür kitle iletişim araçlarının gücünü kullanın. Yine de yüz yüze daha kişisel olmayan bir yaklaşım, ancak bir sosyal medya paylaşımından daha samimi ve eğlenceli. “Herkese iyi dilek”, “TÜM GÜZELSİNİZ”, “YAPABİLİRSİNİZ” vb. Diyerek bir poster yerleştirin ve balkonunuzdan, ofis penceresinden veya en yakın elektrik direğinden asın.

Ayrıca broşürleri basabilir ve onları kasabaya dağıtabilirsiniz. El yapımı olduğu ve sizin için gerçek bir çaba gösterdiği sürece, her şeyi yapabilirsiniz. Bu belki de Dünya İltifat Günü’nü kutlamak için en etkili yol olabilir, maliyet / erişim / çaba açısından.

Ancak, 1 Mart’ı soğuk bir bira içerek duvara bakarak geçirebilirsiniz. Hiçbir şey yapma. Rahatlayın.

Ama kibar ol.

İyi, kibar, şefkatli olun; başkalarına kendin gibi davranılmasını istediğin gibi davran. Bu herhangi bir dogmatik vaaz değil millet, ama insanlara karşı mantıklı bir yaklaşım. Verebileceğin en büyük iltifat, insanoğluna verebilir ve bunu iyi bir insan olarak yapabilirsin. Ne fazla ne eksik. Hiçbir şey icat etmeniz, çocuk felci v.2’yi tedavi etmeniz, ilk insanı Mars’a götürmeniz vs. gerekmez. Nazik olun.

İnsanlık, istihbarat, hırs veya beceriklilikten yoksun değildir ve asla olmayacaktır. Ancak, empati yoksundur.

İyilik.

Merhamet.

Dünya İltifat Günü, insanların durmalarını ve etraflarındaki başkalarını düşünmelerini sağlama çabasıdır. Kaotik ve çılgınca yaşamlarını bir kenara bırakmak, o gün 10, 15, 115 dakika boyunca ve başka biri için güzel bir şey yapmak.

Hangi dünyada yaşamayı tercih edersiniz – insanlığın ilerleyişiyle, insanların birbirleriyle etkileşimde olduğu, birbirlerini sevdiği ve birbirleriyle kibar oldukları, biraz daha az gelişmiş, daha sakin, daha şefkatli bir dünya olan teknolojik bir mucize. Ve insanlık aslında konuştuğumuz o şeyi dengelemeye çalışıyor (okuyor?).

Hepimiz daha iyi bir iş yapalım.

Sponsor Reklamlar

13 Nisan 2019 - 08:00

MaviNehir

88 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli