Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burdur Çavdır Sohbet, Çavdır Chat, Çavdır Mobil Sohbet

Burdur Çavdır Sohbet, Çavdır Chat, Çavdır Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

Kamu konuşmalarının insanların en büyük korkusu olduğunu nasıl söylediklerini biliyor musun? Ölüm korkusu yüzünden bile yükseliyor musun?
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Peki, yeni bir işte ilk gün ilk üçte olmak zorunda.

İlk işin.

Birçoğunuz muhtemelen deneyimlediniz ve ne kadar stresli olabileceğini biliyorsunuz. Bir ay süren yara bandı çekmek gibi bir şey. Yeni bir işe başlarken en kafa karıştırıcı, korkutucu, ya da sadece stresli olan 5 şeyi listeleyeceğiz.

Yeni iş yeri

Yeni bina, yeni kokular, yeni anahtar kart sistemi, yeni resepsiyonistler, yeni patronlar.

Gününüzün üçte biri sizin için tamamen bilinmeyen bu yeni atmosferde geçirilecek. Gürültülü sesler, kapılar, koridorlar, tıklamalar ve ayakkabıların ve yüksek topuklu ayakkabıların tıkanıklığınız var. İçeri giriyor ve Minotaur’un labirentinden kurtulmaya çalışıyor gibi hissediyorum. Mantar yüksek.

Imposter sendromu

Etrafınızdaki herkesin daha fazla şey bildiğini, daha değerli olduklarını, hatta bu insanlarla aynı temele sahip olmanız gerektiğini hissedeceksiniz.

Nasıl katkıda bulunabilirsiniz; heck, becerileriniz ve yeterlilikleriniz ne olursa olsun, size para ödeyecekleri için suçluluk duyabilirsiniz.

klikler

Yine ortaokul. Grupların etrafında duran, gülen ve sigara içip sohbet eden bu insanların arasından geçiyorsunuz ve çok büyük bir havuzda küçük bir balık gibi hissediyorsunuz.

Gruplara nasıl sızıyorsunuz? Yapar mısın Yoksa yan tarafta durup, Gandalf’ın yaptığı gibi kapılarını Moria’ya açıp sizi davet etmelerini mi bekliyorsunuz?

Emin değilsin

İlk ay için, her şeyden emin olamayacaksınız. Öyle mi yoksa bu mu? Bu doğru mu? Bunu çok mu koydum? Bu konuda nasıl giderim?

Süpervizörünüzün ne tür bir insan olduğundan, farklı durumlara nasıl tepki verdiklerinden emin değilsiniz, sekreterin kendisinden yapmasını istediğiniz şeyi yapacak güvenilir bir birey olup olmadığından emin değilsiniz – ve almazsanız, Suçlama? Ve özellikle eve gitmek konusunda emin değilsin. Her şeyi bırakıp saat 17: 00’de kapıdan mı çıkıyorsun?

İş ve özel hayatı dengelemek neredeyse imkansız

Bir hafta içindesiniz, biraz adapte oldunuz ve artık günün her saniyesinde kusmak istemiyorsunuz . Her şey yolunda. Ama hayatını bir daha asla aynı olmayacak bu sinir bozucu hissine kapılıyorsun. Ve duygu çok çarpıcı. Boş zamanlarınız bir dakika daralıyor.

İşten sonra çok yorgun olduğunuzu hissediyorsunuz, hayatınızın geri kalanı ile ilgili olarak çalışma dışı bir şey yapamayacaksınız. Ve mahkumiyet oldukça şiddetlidir. Bir anda görünen ve sonra kaybolan geçici bir duygu değildir. Daha çok sabit bir uğultu, özgürlüğünüzün sonsuz bir dronudur.

Ama öyle değil. Hiç de öyle değil.

Anahtar, sağlıklı bir çalışma-oyun dengesi oluşturmak ve asla birini diğerine feda etmemek – boş zamanlarında yapmak istediğin bir şey yüzünden hiçbir işin acısını çekmemelisin.

İyi olacaksın.

Sponsor Reklamlar

14 Nisan 2019 - 08:00

MaviNehir

94 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli