Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Burdur Karamanlı Sohbet, Karamanlı Chat, Karamanlı Mobil Sohbet

Burdur Karamanlı Sohbet, Karamanlı Chat, Karamanlı Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

Her insanın hayatında, ebeveynlerinin evinden ayrılmaya hazır oldukları bir zaman gelir.
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Ev üssünde, yaşamın tüm aşamalarından geçtiler: doğma, ilk adımlar, anaokulundan gözyaşlarıyla eve dönme, yatma vakti hikayeleri dinleme, ailenizle avlanma, sokakta kesilmeler, çürükler ve sıyrıklar okul, çalışma yapmanın uzun günleri, lise, çalışma yapmanın daha uzun günleri…

Ve aniden, zap. Bölünmüş. Bağımsızlık denemeye karar verdiler.

Toplumun 18 yaşındaki yetişkin yolunu takip ediyorlar veya yuvadan başka bir yaşta kaçmaya karar veriyorlarsa, yakında dünyayı olduğu gibi görmeye başlarlar. Artık ana kuşun gagalarından derhal yiyecek gelmiyor. Bunun için çalışmadıkça daha fazla sıcaklık garanti edilmez. Bu, büyük bir sıkıntı zamanı, aynı zamanda, gençlerin nihayet kendileri için kendini sağlama yeteneğine sahip olduklarında inanılmaz bir özgürlük zamanıdır. Ve bir kere gittiklerinde, acil durumdan başka hiçbir şey onları eve geri getiremez.

Fakat taşınmak gerçekte nasıl bir duygu?

Hepsi eğlenceli mi, oyunlar mı? Zambaklar, şelaleler, tek boynuzlu atlar ve dört yapraklı yonca dolu?

Hayır, daha çok şuna benziyor.

Arabanı park et van, binanın yanında neyin var. Kutularla dolu ve aracın yayları acı çekiyor.

Siz de acı çekiyorsunuz, çünkü sıcak, yapışkan ve tüm paketleme ve taşıma işlemlerinden bıktınız. Haziran ayının ortası. Araçtan inerken, dairelerin görünüşte sonsuz kulesinde gökyüzüne bakarsınız. Gökyüzü bulutlu ve yağmurla sizi tehdit ediyor. Yaşlı bir adam seni geçip homurdanır ve nefesinin altında bir şeyler mırıldanır.

Binadaki asansör bozuk. Ev sahibine göre, 1989’dan beri sorunlu değil; Berlin Duvarı’nın yıkıldığı dönem boyunca hareket etmeye başladı.

Demek ki dünyevi mülklerinizi dördüncü kata, sekiz kat merdivenden çıkarıyorsunuz. Bir lanet akışı dudaklarından kaçar; Anneni, seni doğurduğu için, babasına yardım ettiği için, bu lanet olası kovanı kurması için ev sahibi ve kanlı şeyi tamir etmediği için asansör tamircisi için lanet ediyorsun.

Birdenbire, neredeyse kör edici beyazlıklarla çevrili duruyorsun. Öldün mü; Bu, tünelin sonundaki ışık mı? Gelecekte neye karşı olduğunuzu göz önünde bulundurarak, sahip olabilirsiniz. Boş, çıplak dairenizde dururken, iskeletine sıyrılmış bir mesken, lekesiz duvarları sessizce gözlemliyorsunuz.

Ve sessiz bir korku sizi doldurur…

Omurganıza sürünür…

Aynada ve omuz silkme ile kendine bak. “Şimdi ne olacak?”

Artık geri dönüş yok. Hayatta almak istediğin yola karar verdin ve şimdi de senin için. Kararsızlık ve başarısızlık, kompozisyonunuzun bir parçası değildir ve ailenizin inine geri dönmeyeceksiniz.

Bir şans değil.

Ancak, başlangıçta, yalnız yaşamak, olması gereken tek şey değildir. Uzun bir hayal kurmanın, bölgedeki en popüler partiler için bir merkez olarak ikiye katlanan lüks bir daireyi görünce, kitaplarınızı okuyabileceğiniz ve mükemmel bir huzur içinde boyayabileceğiniz ve örebileceğiniz bir şömineli rustik bir sığınak, hayat onun çirkin kafasını arka eğilimindedir.

İlk önce, faturalar .

Bugüne kadar hayatında asla fatura ödemediğinin farkındasın. Paramı kim alıyor? Niye ya? Cevapsız. Bunu nasılöderim? Postaneye gitmek zorunda mıyım, yoksa çevrimiçi yapabilir miyim? ‘Bitiş tarihi’ ne anlama geliyor? Elektrik faturası ödememe birkaç gün geç kaldıysam hemen kapatırlar mı?

Bu hükümet meselesi nedir, beni tamamen soymaya çalışıyor? Ancak faturalar yönetilebilir.

Asıl eğlence bu hafta beşinci kez kızarmış yumurta yediğinizde başlar…

Gıda .

Sadece seni öldürecek olan yumurtalardaki kolesterol değil, yiyecek de yoksundur. Oldukça verimli, size dikkat edin. Hayatın boyunca hiç yemek yapmadın. Mutfakla ilişkiniz oda buzdolabı odalarından biriydi. Gaz mı yoksa elektrik mi? Gaz yanıcı mı?

Ateş yakıp yakabilir miyim, hatta daha iyisi patlayabilir mi? Suyun kaynar olduğunu nasıl bilebilirim? Tencerenin içine sosisli sandviç koyarsam, su bir saniye kaynar durur; Öyleyse, haşlanmış mı? Büyük Delboy’un söylediği gibi, “Sam ve Ella” zehirlenmesiyle karşılaşır mıyım?

Son fakat en az değil … temizleme yukarı .

Her yüzeyinize toz alma hızı, çamaşır sepetinin doldurma göz kamaştırıcı hızı, tabakların ve bardakların ve kaşıkların ve çatalların kendilerini mutfak lavabosunda düzenledikleri görkemli Picasso benzeri tarz inanılmaz derecede şaşırtıcıdır. Bazen ne kadar çok temizlenirse o kadar kirli olur. Gerçek bir Sisifik görev.

Ve ilk akrabalarınızı ütüledikten, çürükleri yumuşattıktan ve günlük aktivitelerinizi göreceli bir kolaylıkla yönetmeye başladıktan sonra, bağımsız yaşamın gerçekten şaşırtıcı olduğunu göreceksiniz.

Kendi etki alanınızın efendisisiniz (kiranızı kiralarsanız bile, hâlâ Kral / Kraliçesiniz). Dünyaya adım atmanın ve hayatta kalmanın, hatta, hatta gelişmenin hissi tarif edilemez. İstediğin zaman evine girip çıkıyorsun, istediğini yapıyorsun ve kahvaltı için kurabiye yiyorsun. Daire sizin sorumluluğunuzdadır. Her şey senin sorumluluğunda, omuzlarına basmak. Ama önemli değil. Sen Yunan tanrısı atlasısın. Yalnız yaşama özgürlüğü size yalnız yaşamanız için gereken gücü verdi. Ve bu harika bir duygu.

Yine de, ‘sırasız’ işaretini gördüğünüzde, birisini iyi saklamaktan başka bir şey düşünemezsiniz.

Bu senin için tek başına yaşamak: iyinin ve kötünün dalgalanması ile iyinin tepesinde ortaya çıkması. Bilirsin, genel olarak hayattaki gibi.

Ve unutma, kötü kokuyorsa, onu yeme.

Sponsor Reklamlar

15 Nisan 2019 - 08:00

MaviNehir

96 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli