Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale Bayramiç Sohbet, Bayramiç Chat, Bayramiç Mobil Sohbet

Çanakkale Bayramiç Sohbet, Bayramiç Chat, Bayramiç Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

Kralın İngilizcesi güzel bir dildir. Dünyanın her yerinde konuşulduğunda, ‘dünyanın dili’ olarak kabul edilir. Bugün, bunun gibi dilsel bir ortamda, meslektaşlarınızla, yurt dışında ki arkadaşlarınızla ve diğerleriyle iletişim kurabilmek için İngilizce’yi bilmeniz gerekir.
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Henüz İngilizce bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, size yardım etmek için buradayız.

Öte yandan, eğer bir acemiyseniz ve / veya İngilizce’yi anlamıyorsanız, muhtemelen yukarıdakilerden hiçbirini alamadınız. Evet. Her neyse…

Şimdi İngilizce dilinde birkaç basit (ve daha sonra birkaç daha karmaşık) selamla başlayalım.

Merhaba ve merhaba! Bu ikisi Batı dünyasında oldukça standart, konuşmacı, günlük selamlar. Gayri resmidirler ve eğitim veya iş yerlerinde nadiren kullanılırlar. Kardeşini, kız kardeşini, bakkal memurunu, dostunu, ‘merhaba’ ya da ‘merhaba’ ile selam vermekten çekinme.

Ancak, profesörünüzü, patronunuzu ya da gerçekten iyi tanımadığınız birini selamlamak istiyorsanız, günaydın, iyi öğleden sonra veya iyi akşamlar boyunca bir şeyler yapmak istersiniz Bu tebrik cümleleri, basit bir “merhaba” veya “merhaba” nın yeterli olmayacağı durumlar için daha resmi ve uygundur.

Birisi size şeker teklif ederse, teşekkür ederim diyorsunuz . Biri size bir minivanın arkasından şeker sunarsa, koşarsınız. Onların nasıl hissettiği ile yoğun bir şekilde ilgileniyorsanız, saygılı bir mesafe tutmayı deneyebilir ve nasıl olduğunuzu sorabilirsiniz. Bunun için, para cezası boyunca bir şeye cevap vereceklerdir , teşekkür ederimya da teşekkür etme, teşekkür ederim .

Sık sık, eğer sizinle konuşmak istiyorlarsa, cevaplarını kendi soruları ile takip edeceklerdir. Ve ya ve nasılsın ya ve kendinizi her bir konuşma devam ince yollarıdır. Ek olarak, burada yeni olanlar, neler oluyor, neler oluyor ? Bunların hepsi konuştuğunuz kişi hakkında bir şeyler bulmanın gayri resmi yollarıdır, ya da sadece garip bir sessizlikten kaçının.

Eğer bir ev sahibiyseniz ve bir müşteri kapıdan içeri girerse, onlara şöyle bir şey sorabilirsiniz: Size yardımcı olabilir miyim? Buna en çok hayır, teşekkür ( sadece göz atma, ya da bu etkiyi veren bir şey) ya da evet, teşekkür ederler;

Biriyle yollarını ayırırken, iyi günler dilerim . Ayrıca, gerçekten ciddiyim ve asla onları tekrar görmek istemiyorum bile, gayri onlara veda edebilirsiniz görmek veya yakında görüşürüz . Doğal olarak, basit bir vedaçoğu zaman yeterli olacaktır.

Sakarsanız ve insanlara rastlama, ayaklarına basma veya genellikle istemeden yıkıcı olma alışkanlığınız varsa, her zaman hazır olduğum için üzgünüm veya özür dilerim . Kibarlık, bir toplumun istikrarlı ve sağlıklı tutulmasının yollarından biridir. Diğer insanlara kaba olmak istemezsin. Çünkü, biliyorsunuz, o zaman size kaba davranacaklar ve bu kılavuzu bu tür bir blog için çok uygun olan kelimelerle güncellememiz gerekecek.

Yolda yürürken, kendi işinle ilgileniyorsun ve aniden bir süredir görmediğin birine rastlıyorsun. Beğendiğin biri. Burada, sizi görmek için heyecanlı bir nezaketle ele almak istiyorsunuz, uzun zamandır görmedim, nasıl oldunuz, sizi görmek çok güzel – ve bunların sonsuz varyasyonları. Hoşçakalın (veya bu konuda cehennem, kültüre bağlı olarak) derken sarılmak uygun olabilir.

Özel günler ve tatiller kendilerine ait selamlar. Size Ocak-Aralık arası kronolojik olarak birkaç örnek verelim. Yeni Yıl Gününü basit ve mutlu bir yeni yıl ile kolayca geçeceksiniz . Paskalya da kolaydır; Mutlu Paskalyalar! Noel iki şekilde gelir: mutlu Noeller ve çok daha fazla kullanılan bir tebrik, mutlu Noeller. Birinin doğum günü geldiğinde, onlara bir dilek mutlu yıllar ama-oh-lütfen lütfen, korkulan Doğdun Şarkısı şarkı kaçınmaya (. Tüm hediyeler karşılaştırıldığında uzak soluk gösterileceği yerdir, ve yeni sekme aslındaOnlara değer verdiğiniz doğum günü çocuğunu / kızını gösterin.) Eğer tanıdığınız biri iyi bir şey yaptıysa, bir şeyi başardıysa, terfi ettiyse, bir çocuk sahibi olduysa, iyi bir not aldıysa – liste sonsuzdur – onları tebrik edin. Tebrikler , aferin veya sizin için mutluyum (olmasanız bile, gerçekten, genel nezaket) en iyi şekilde çalışır.

Çok sayıda argo İngilizce selamı var. Kullanmanız için bir çift listeleyeceğiz. Ancak, yakın arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız dışındaki kişilerle birlikte kullanmaktan kaçının. Her şeyden önce, her zamanki yo! Yo araçlar merhaba ve bu olmadığını anlamda bir gariplik olduğunu ünlem olmadan kullanılacak – yazılı ve konuşma hem de. Bağır Demek istediğin gibi. Howdy… aynı zamanda merhaba demek . Sup? veya Wazzup? N’aber? ‘kısaltmalarıdır ve gençler arasında oldukça yaygındır. 18 yaşından büyükseniz, bunları kullanmayın. Yo ve naber iyiyse, nezaket ve çekingenlik de olsa … iyi değil. Diğer bazı argo hellosları:Selam! İyi günler dostum! Peki? What’cha (alternatif yazım: whatcha, whacha, ne ya) ?

Güzel bir dil olmasına rağmen, ilk kez öğrenenler için İngilizce dilini öğrenmek çok zor olabilir ve ustalaşması neredeyse imkansız görünebilir. Bununla birlikte, biraz pratik ve televizyonla video oyunları, haberler, internet, çizgi romanlar, kitaplar, reklam panoları vb. Biri yakında temelleri ve temelleri kavrayacaktır.

Bu makalenin, orta ve uzman İngiliz kullanıcılarının çocuklarına, arkadaşlarına veya ailelerine bazı Temel İngilizce selamlarını öğretmelerine yardımcı olacağını umuyoruz. Veya, hiçbir şey değilse, İngilizceyle ilgili kendi bilgilerini derinleştirin.

Öğren, çalış, sev. Selamlamalarına hakim olur olmaz basit dilbilgisine geçebilirsin. Oradan kolayca, zaman çizelgelerine, cümleciklere vb. Geçiş yapabilirsiniz.

Ve düşündüğünüzden daha erken, İngilizce yeterliliğinin büyülü dünyasına kapı açacaksınız. Keyfini çıkarın!

Sponsor Reklamlar

16 Nisan 2019 - 22:00

MaviNehir

164 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli