Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale Biga Sohbet, Biga Chat, Biga Mobil Sohbet

Çanakkale Biga Sohbet, Biga Chat, Biga Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar


Kasvetli havaya rağmen, aralıksız yağışlar ve on yılda bir ziyaret eden o eski amcaya benzeyen İngiliz güneşi, İngilizlerin nasıl kutlanacağını biliyoruz.
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Sadece nasıl kutlanacağını bilmiyoruz ; Kutlamaya değer yeni şeyler bolluğu keşfetmeye devam ediyoruz . Doğum günleri, ev ısınma partileri, bebek duşları, emeklilik partileri, cumartesi akşamı partileri, normal, günlük, sosyal olarak kabul edilmiş aktiviteler yelpazesine girer ve bunlardan sonuna kadar keyif alırız.

Bununla birlikte, içimizden fırlayan, çemberlenen ve savaşan, elektrikli ve kalabalık olan hâlâ çok fazla enerji ve yaşam vardı – kalabalığın olduğu yere doğru her zaman ham manyetizmle iç içe geçiyorduk. Sahip olduğumuz eğlenceden memnun değiliz, bu yüzden adım adım ilerlemeye karar verdik.

İngiltere’deki en tuhaf gelenek ve kutlamaların bir listesi:

Ottery St. Mary Tar Fıçıları

Her 5 inci kasım, Devon kenti yanar ve bir en muhteşem biçimde yapar. 17 devasa varil katranla doldurulur, aydınlatılır ve ardından kasabaların etrafında taşınacak kadar güçlü olan behemlerin omuzlarında taşınır.

Her yıl yaklaşık 10.000 kişi gösteriye katılsa da kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor gibi görünüyor .

Çözülmemiş, varillerin neyi temsil ettiği ve varil ırkı ya da sadece heyecanlandırmak, eğlendirmek ve heyecanlandırmak için tasarlanmış çılgın bir tomfool olup olmadığının gizemidir. Her ne kadar bütün çilenin amacı, izleyicilerin namluya olabildiğince yaklaşması, ateş yakalamadan veya kaynayan katranla yıkanmalarından kaynaklanıyor gibi görünmektedir.

Bilirsin, her zamanki cumartesi gecesi gibi.

Gözleme saygısız

Shrove Salı günü (Ash Çarşamba gününden bir gün önce) İngiltere halkı pankek çeviriyor.

Gelenek din temeline dayanır, çünkü krepler, Lent fast öncesi evdeki tüm yağlı yiyecekleri tüketmek için Salı günü Shrove’de servis edilirdi. Ancak, bu geleneği özel yapan şey yarış. İnsanlar krepleri çevirirken kızartma kaplarını, kreplerini ve yarışlarını kaparlar.

Söylemeye gerek yok, genel olarak saygısız krep, alışılmadık ve eğitilmemiş kabusların en kötüsü gibi gözüküyor;

Yardım çalışmaları ülke genelinde gerçekleştirilmektedir; Hatta Lordlar Evi ve Avam Kamarası Meclisi, Parlamenter Krep yardım yarışında birbirleriyle yarışırlar. Birinde rekabet etmeyi düşünmeden önce, evde yoğun olarak çalışın. Ya da yapma – daha eğlenceli bir yarış yapacak.

Karısı Taşıma

Yıllık Eş Taşıyıcı yarışına her yıl The Nower, Dorking’de ev sahipliği yapılmaktadır. Erkeklerin önemlilerini 400 metre uzunluğunda sürdüğü, bitiş çizgisine ulaşmak için yarışacakları bir etkinlik. Yarışın tarihi biraz daha parlar: MS 793’teki Viking istilasının köyleri yıkıp yağmalamasının ardından işgalciler tüm yerel kadınları evlerinden çıkardılar. “Spor” ilk kez 1992’de Karısı Taşıma Dünya Şampiyonası’nın yapıldığı Finlandiya’da tanıtıldı. 2008’de, gelenek biraz daha modern ve insancıl kurallar altında, İngiltere’de yeniden canlandı. Yine de eğlenceli, fiziksel olarak zor ve heyecan verici bir durum… Ancak tüm kocalarınız hafifçe basıyor:

– Tatlım, bu yıl Eşi Taşıma yarışına katılacak mıyız? – diye sordu. 
– Ben güzelim, üzgünüm ama ben taşıyamam seni – o cevap verdi … ve ertesi gün evlerine dışarı taşındı.

Maypole dansı

“500 yıl önce buranın yeşil ve huzurlu bir yer olduğunu biliyor muydunuz? Yaşlı Peckham Earl’ü, Kwik-Fit egzoz merkezinin bulunduğu yerde bir şatoya sahipti.

Keten saçlı bakireler, bir akşamın köy direği etrafında dans ederdi. Ve sonra bir kader ortaçağ günü, Trotter klanı çalınan bir Zephyr’e ulaştı. Sen bilmeden önce, keten saçlı kızlık ağzı dolmuştu, yaşlı Earl bir çingene zırhı satmıştı ve biri direği çekti. ”

Bu, “Sadece Aptallar ve Atlar” adlı TV şovunda sevilen bir karakter olan Boycie’nin bir alıntıdır. Dekore edilmiş ahşap direk olan bir direği, Mayıs Günü’nü kutlamak için yapılan tören halk dansının merkezinde yer almaktadır (Mayıs ayında kutlanan resmi tatil) 1 st ). Tarihsel olarak, baharın gelişini kutlamak için yapıldı.

İnsanlar, direğin etrafında toplanır, süslü şekilde tasarlanmış ipleri tutar ve etrafında döner ve dans eder – direği yukarıdan aşağıya süslemek için yapılan koreograflı, kasıtlı bir dans.

Maypole şenlikleri her zaman kahkahalarla kükreyen etkinliklerdir: birkaç arkadaş, erkek arkadaş, kız arkadaş, koca ve eşi kapın – ve eğlenin. Büyük olasılıkla, ilk direği kutlamanızı deneyimledikten sonra, tekrarlayan bir ziyaretçi olacaksınız.

Gümüş topu fırlatmak

Hedefinizi bilmeden, Cornwall’un dar, dolambaçlı sokaklarında devasa insanlığın taşıdığı devasa bir kalabalıkta hayal edin. Gümüşten yapılmış bir top taşıyorsunuz ve siz ve ekibiniz şehrin uzak tarafındaki golü atmak zorunda kalıyor, diğer takım ise sizi durdurmaya çalışıyor (sadece gösteri ve eğlence için olduğu gibi). rekabet gücü yok). Neredeyse Ottery St Mary Tar Barrels kadar gizemli, ama aynı derecede heyecan verici ve eğlenceli bir etkinlik.

Herkes iter ve çeker, kızarırlar, kankalar, haydutlar ve toplar ve genel olarak iyi vakit geçirir. Maçtan sonra, takımlar toplanır ve topu bira ile dolu büyük sürahilere batırır.

Ve tabii ki, mevcut olan herkes o zaman bira içer.

Anlamsız bir yaşam, güzelce, anlamsız olacaktır. Eğlencesiz bir yaşam çok açık bir şekilde sıkıcı olurdu.

Bu yüzden kültürler ve medeniyetler bayramlar, ulusal etkinlikler, bu tür kutlamalar ve şenliklerle gelirler ve bu – insanların bir araya gelmesi, açık havada zaman geçirmesi, içmesi ve sarsılması ve başkalarıyla bağlar kurması için. Onlar iyi sağlık ve okul eğitimi kadar hayatidir; İşsizler, görevler ve görevler arasında sıkıcı, kasvetli bir günlük slog olarak yaşadığınızda hayat nedir?

Ulusal bayramlar ve etkinlikler ayrıca toplulukları, mahalleleri, şehirleri, ülkeleri ve nihayetinde bütün kültürleri güçlendirir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, İngiliz halkı hayatlarını canlandırmak için biraz daha ileri gitti ve onlarca ülkedeki keyifli etkinliklere onlarca geldi.

Demek istediğim, haklı olarak kim kafamızın üstündeki bu griyle aklı başında kalacaktı ki?

Sponsor Reklamlar

17 Nisan 2019 - 08:00

MaviNehir

188 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli