Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çanakkale Çan Sohbet, Çan Chat, Çan Mobil Sohbet

Çanakkale Çan Sohbet, Çan Chat, Çan Mobil Sohbet
Sponsor Reklamlar

Patronunu gerçekten seviyorsun ve onlara iltifat etmek istiyorsun, ama nasıl yapılacağını bilmiyor musun?
kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet kelebek

Sahip olduğunuz profesyonel bir ilişki olduğundan ve bunu karalama sesi, sevimsiz ya da daha da kötüsü profesyonelce yaparak tehlikeye atmak istemezsiniz.

Ancak, bir patronun zor bir Moby Dick / Loch Ness Canavar tipi yaratığı için çalışan şanslılardan biriyseniz, kesinlikle bir şey söylemelisiniz. Bize çok şey öğreten üstlerimizin bizim gibi insanlar olduğunu sık sık unuturuz – nadiren durur ve onlara teşekkür ederiz.

Olumlu ve destekleyici bir liderde pozitif bir ortamda çalışmak bugünlerde nadir görünüyor. Patronunuza, onlara ne kadar değer verdiğinizi göstermek ve sizi yönlendirmek ve sizi cesaretlendirmek için orada olmaları için şükranınızı belirtmek isterseniz, onlara uygun bir iltifat ödemenin yolları vardır.

Örneğin, onlara bir mektup yazabilirsiniz. Onlara masanın üzerinde ilham verici bir not bırakabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman dikkatlice ifade edilen, profesyonel bir iltifat ödediğinizi de söyleyebilirsiniz.

Ve belli bir durum için beklemeyi tercih ederseniz (çalışan-işveren ilişkisinin sınırlarını aşmadığınızdan emin olmak için), doğum günleri için çiçek alın .

Şakalar anlatmayı ve insanları güldürmeyi seviyorsanız, yine de bunu yapabilir ve profesyonel olabilirsiniz. Bazı çalışmalar, işyerindeki mizahın iletişimi geliştirdiğini ve stresi azalttığını göstermiştir. İnsanlar dürüst gözüken ve çabalarının dikkat çekici ve takdir edildiğini hissettiren özgün, komik iltifatları sevme eğilimindedir.

Birkaç güzel ve içten kelime uzun bir yol kat edebilir. Belki kafiyeyi atlayın, çünkü sonuçta burası bir iş yeri. Ama ilham almayı özlüyorsanız, işte size bazı yardımlar:

Biraz gelenekselden gidebilirsin,

“ Sevgili patron, çalışmak için çok iyi bir insan olduğunuz için teşekkür ederim. Ve bunu kastettim. Siz ve ekibin geri kalanı sabahlarımı hoş görülebilir ve bazen bir zevk haline getiriyor. Teşekkür ederim.”

biraz sıradışı (patronunuzla arkadaşsanız ve çalışma ortamı çok geride bırakılmışsa),

“ Sevgili patron, 19. yüzyılda ABD’nin güneyine bakmadığınız için minnettarım . Yaptıklarını kaldırdıklarına gerçekten sevindim, çünkü 8 saatlik iş gününü ve faydalarımı ve neşeli bir çalışma ortamını gerçekten takdir ediyorum. Sevgiler, çok minnettar ve memnun bir çalışan. ”

isimsiz, şaka yapan,

“ Sevgili patron, hayat benim için hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bunu her gün hatırladığımdan emin ol. Ancak, korkunç değilsin. Daha kötüsünü gördüm. Tarih kitapları daha da kötüleşti. Teşekkürler. Gelecek haftanın toplantısını bekliyorum. Sevgiler, isimsiz ”

zalim ama sevgi dolu

“ Sayın patron, dünkü birleşme, bu şirketin yapabileceği en kötü şeydi. Toplantı odasındaki yeni sandalyeleri sevmiyorum; sırtımı incitiyorlar. Yeni saçların çok korkunç. 8 saat yerine günde 10 saat çalışıyorum, ödenmemiş ek saatlerle – ücretsiz çalışıyor musunuz? Tabii ki yapmazsın. Seni hala seviyorum. Hala sahip olduğum en iyi patron sensin. Saygılarımla, Çalışan ”

ruhlu ve içten

“ Sevgili patron, bu şimdiye kadar bir parçası olmaktan zevk aldığım en iyi çalışma ortamı. Bunu söyleyebileceğimi hiç düşünmemiştim, ama her gün işe gitmek zorunda olduğumu hazine ediyorum. Siz ve ekibin geri kalanı bunu benim için bir hayal-gerçek haline getirdiniz. Senin çalışanın kadar insan olduğumu hatırladığın için teşekkür ederim. Hiç ihmal edilmiş, zorbalık veya kabul edilmediğini hissettim. Aksine, bana çok şey veriyorsun. Umarım elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. Saygılarımla, Çalışan ”

iltifat.

Patronunuza iltifat etmenin yanı sıra, ekibimiz  iyi bir profesyonel izlenim bırakmanıza ve patronunuzla ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek birkaç seviye başlı ifadeler ve deyimler bulmuştur.

Örneğin, onlara, iş tanımlamanızın parçası olmayan şeylerde yardım edebileceklerini sorun. Bu, takıma katılmaya istekli olduğunuzu ve işinizin sizin için bir anlamı olduğunu gösterir.

Ayrıca, daha fazla bilgi edinmek ve yeteneklerinizi geliştirmek istediğinizi gösterin. Genelde “ Daha önce yapmadım, ama öğrenmek istiyorum” gibi şeyler söyleyin . Yeni şeyler öğrenmek için çaba harcayarak kariyerinizde ilerlemeye istekli ve istekli olduğunuzu gösterir. “ İşte bir fikir… ” veya “ Sanırım bu şekilde çözebiliriz… ” her zaman takdir edilecektir.

Ne yapılması gerektiğini söylemek için beklemeniz gerekmez, ancak bir sorunu nasıl çözeceğiniz ya da işinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda iyi bir öneri de sunabilirsiniz. Bu, şirketinize önem verdiğinizi gösterir.

Ve nihayet, bazen “ Nasıl daha iyi olabilirim ?” Diye sorabilirsiniz. Bu, yapıcı eleştiriye açık olduğunuzu ve gelişmeye istekli olduğunuzu gösteriyor.

Kim patronu böyle bir çalışanı sevmez ki?

‘T’ tavsiyemize uymazsanız bile, iş ilişkilerinizi geliştirmek için bunları genel işaretçiler olarak kullanın. İş ilişkilerinizi beslemek çok önemlidir, çünkü çalışma saatinizin neredeyse yarısını iş yerinizde geçirirsiniz.

Yaşamınıza daha fazla mutluluk ve refah getirecek, genel stres düzeylerini azaltacak ve sizi daha mutlu bir işçi ve birey yapacaktır.

Esas olarak kendi iyiliğiniz için değil, arkadaşlarınız ve aileniz için de yapın.

Keyfini çıkarın!

Sponsor Reklamlar

17 Nisan 2019 - 22:00

MaviNehir

150 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli