Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Game of Thrones

Game of Thrones
Sponsor Reklamlar

Daenerys Köle Sahiplerinin İsyanını Bastırıyor Türkçe Dublaj Game of Thrones

Yıldızların Sonuncusu

Yazan: David Benioff ve DB Weiss

Yönetmen: David Nutter

Winterfell’deki savaştan kurtulanlar, kaybettiklerilerin yasını tutuyor; Jorah, Theon, Beric, Edd, Lyanna Mormont ve sayısız diğerleri cesetlere aittir. Gözyaşı vedalarının bir parçası olarak, Sansa, Theon’un göğsüne bir Stark pimi yerleştirir.

“Erkekler alemlerini koruyan kalkanlardı.” – Jon Snow

Kasvetli bir şölen izler; Hayatta kalanlar sessizce yer ve içerler. Daenerys, Fırtına’nın Sonu’ndan Lord Baratheon’u ilan ederek Gendry’yi meşrulaştırdığında, herkes kutlamaya rahatlar. Daenerys, Jon’un Kuzey halkı tarafından nasıl sevildiğini belirtti. Varys mutsuzluğunu fark eder.

En sevdiği içme oyunu tarafından empoze edilen Tyrion, Brienne’in bakire olduğunu tahmin ediyor. Utandı, bayramdan ayrıldı ve reddedilen Tormund Jaime’nin izleyeceği günü izliyor. Yaban hayatı bunun yerine genç bir Kuzey kadını ile rahat bulur.

Sansa Hound’a yaklaşır ve ikisi King’s Landing’deki zamanından beri nasıl değiştiğini tartışır. Clegane, eğer teklif ettiği sırada Sansa şehri terk etseydi işlerin daha kolay olacağını öne sürdüğünde, Sansa nazikçe o zamanlar “küçük bir kuş” olduğunu söylüyor.

Gendry, Arya’nın ateş oklarını bulur. Haberlerini paylaşmaktan büyük heyecan duyduğunu, onunla evlenmesini ve Fırtına’nın Sonu olmasını önerdi. Arya reddetti ve ona asla bir bayan olmadığını hatırlattı.

Yine de içme oyunundan hala etkileyici olan Jaime, daha fazla şarapla Brienne’nin odalarına girdi. Aralarındaki çekicilik yadsınamaz, birlikte uyurlar.

Daenerys, Jon’u odasında yalnız bulur. Jorah’ın onu sevdiğini açıklıyor, ancak Jon’u sevdiği gibi onu asla istediği gibi sevemedi. Tutkuyla öpüşürler, ama Jon’un soyu hakkındaki gerçeği aralarında gelir. Daenerys, Arya ve Sansa dahil, kimseye söylemeyeceğine yemin etmesini istedi.

“Bunu ya da insanlara ne yaptığını kontrol edemezsiniz. Dizin kaç kez bükülmesinin önemi yok. ”- Daenerys Targaryen

Daenerys ve Jon bir sonraki hareketlerini planlamak için danışmanlarıyla bir araya gelirler; Cersei’nin Altın Şirketi ile yeni ittifakı ve Dany’nin güçlerinin yaşadığı kayıplar iki orduyu yeniden dengelemiştir. Tyrion, Daenerys’e King’s Landing’i tahrip etmeden Cersei’yi kaldırma hedeflerini hatırlatır. O ve Jon, insanlara kaynakların şehre ulaşmasını engelleyerek kraliçelerini reddetme fırsatı vermelerini öneriyor

Sansa, Daenerys’ten kalan askerlerin başka bir dövüş için güneye gitmeden önce dinlenmelerini istemeye çağırıyor, ancak Daenerys bunu anlaşmalarından vazgeçme girişimi olarak görüyor. Jon, Dany ile siding ederek Sansa’yı susturur.

Planlar yapıldı: Daenerys ve Tyrion gibi küçük bir grup White Harbour’a sürecek ve Dragonstone’a yelken açacak. Jon ve Davos orduyu Kingsroad’a götürecek. Jaime, Winterfell’de kalmayı seçti.

“Büyük Savaşı kazandık. Şimdi sonuncuyu kazanacağız. ”- Daenerys Targaryen

Jon, Bran, Sansa ve Arya Godswood’da buluşuyor. Jon’un Kuzey’i korumak için Daenerys ile olan uyumuna saygı duymasına rağmen, Arya hala Dragon Queen’in güvenilir olmadığına inanıyor. Jon, yeni insanlara açık olmaları gerektiğini savunuyor, ancak Stark kardeşler ailelerinin ihtiyaç duydukları her şeyde kararlı. Jon, Bran’nın ailesiyle ilgili gerçekleri ifşa etmesine izin vermeyi seçer – ancak Sansa ve Arya bunu gizli tutacağına söz verdikten sonra.

Lannister kardeşler bir içki paylaşıyor ve Jaime’in Brienne ile birlikte kalma kararını tartışıyorlar. Bronn, Cersei’nin Riverrun’daki teklifini iki katına çıkaramazsa ikisini de öldürmeye hazır hale gelir. Tyrion, yaşamları için pazarlık ediyor, Highgarden’in satım sözünü vaat ediyor, yaşamasına izin vermeli ve Daenerys savaşı kazanıyordu.

“Ya başkası varsa? Daha iyi biri mi? ”- Sansa Stark

Kalkış günü geliyor. İyi şartlarda bırakmayı uman Tyrion, Sansa ile konuşuyor. Hala Daenerys konusunda ikna olmuş olan Winterfellli Leydi, Tyrion’a Jon’u anlatır.

Hound, Winterfell’i at sırtında yalnız bırakır ancak yol boyunca Arya tarafından karşılanır. Yine birlikte yola çıktıklarında King’s Landing’e giderler.

Jon arkadaşlarına veda eder. Tormund, halkını Duvarın arkasına getirmeyi planlıyor; Jon, onlarla gidemediği için üzülmek üzere, çılgınca Hayalet’i getirmesini istiyor. Sam ve hamile bir Gilly, Jon’a da veda ediyorlar.

“Gerçek şu ki, insanlar ona çizilmiş.” – Varys

Targaryen gemileri, Daenerys yukarıdaki ejderhalarla birlikte sürerken Dragonstone’a yelken açtı. Güvertenin altında, Tyrion Varys Jon’un sırrını söyler. Dışarıda, cıvatalar havada ateş ederek Rhaegal’ı vurur. Ejderha denize düşüyor. Euron Greyjoy’un gemisi Sessizlik, Demir Filosunun geri kalanıyla birlikte ortaya çıkıyor. Daenerys son ejderhasını korumak için kaçtı. Gemileri imha edildi ve hayatta kalanlar kıyıya yüzdüğünde, Missandei, aralarında değil.

Kendini korumak için, Cersei, Kızıl Saklan’ı Kral’ın İniş Halkına açar – Daenerys kaleyi yıkarsa, bu sırada binlerce masum insanı öldürür. Euron, denizdeki başarısını tekrar bildirir ve Jaime’in çocuğunu Euron olarak terk eden Cersei, hamileliğinin haberiyle onu ödüllendirir. Köşede Missandei zincirlendi.

“Zincir Kırıcı için çok fazla” (Cersei Lannister)

Varys, Daenerys’e, Rerseeg’in ölümü ve Missandei’nin kaçırılması konusunda öfkelenmesi için yalvarır, böylece Cersei’nin ellerinde oynamaz. Tyrion da aynı şeyi savunuyor. Daenerys, isteksizce Cersei ile son bir toplantı yapmayı kabul eder, insanların “kan dökülmesini önlemek için her türlü çabayı gösterdiğini” görmesinin en iyisi olabileceğini kabul ederek, Kraliçenin zihin durumu hakkında endişelenerek, Jon taht için daha uygun olabilirse Örümcek merak ediyor – ve bölge için daha iyi.

“Sen iyi bir adamsın ve onu kurtaramazsın.” – Tarth’den Brienne

Winterfell’de kalanlar, Euron’un Daenerys’in gemilerindeki pusu haberlerini duyuyor. Jaime, Brienne’in kalması için memnun olduğu için King’s Landing’e dönmeye karar verir.

Daenerys, Gray Worm, Varys ve Unsullied grubu bir grup kendilerini King Landing’in dışında konumlandırıyor. Yukarıda, Cersei taraftarları ve Missandei zincirleriyle duruyor. Tyrion ve Qyburn, her biri kraliçelerini temsil eden ortada buluşuyor. Tyrion, Cersei’nin teslim olmasını ve Missandei’nin serbest bırakılmasını talep ediyor, ancak Qyburn reddediyor. Tyrion doğrudan kız kardeşine hitap eder ve doğmamış çocuğunu düşünmesini ister. Unmoved, Cersei, Missandei’nin son sözlerini seçmesini tavsiye eder. Genç kadın Gray Worm’a, daha sonra “Dracarys” demeden önce doğrudan Daenerys’e bakar. Dağ kılıcını sallar ve vücudu yere düşer.

Sponsor Reklamlar

09 Mayıs 2019 - 21:37

MaviNehir

150 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli