Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kelebek Sohbet Nedir?

Kelebek Sohbet Nedir?
Sponsor Reklamlar

Arkadaşlık nedir?

Arkadaşlar çoğu insanın hayatının önemli bir parçasıdır. Araştırmalar son zamanlarda arkadaş edinmenin mutlu olma şansımızı arttırdığını göstermiştir. kelebek sohbet / kelebek chat / sohbet

İyi bir arkadaş , zor zamanlarında destek sağlayan veya sizinle özel bir anı kutlamak için güvenebileceğiniz biri olabilir.

Ne kadar temasın var

Onları her gün, yılda bir veya daha az görebilirsiniz. Veya onları zorlukla görebilirsiniz, ancak telefonla, e-postayla veya çevrimiçi olarak irtibatta kalın.

Arkadaşlar gelip gidebilir, seni güldürüp ağlatabilirler, ama en önemlisi, seni olduğun gibi seviyorlar.

Bir kişinin neye benzediği veya ne tür kıyafetler giydiği önemli değildir.

Önemli olan şey bu ve arkadaşların senin hakkında bunu bilmeli.

Aynı şekilde, arkadaş sahibi olmak, işler zorlaştığında bile, onlar için de orada bulunma sorumluluğunuz olduğu anlamına gelir.

İyi bir arkadaş ne

Bu, bir grup insanın iyi bir arkadaş olan nitelikleri sorduğunda nasıl tepki verdiğini ifade eder.

Birisi kim:

 • güvenebilirsin seni yargılamaz
 • kasten duygularını incitmez, ama nezaket ve saygı gösterir
 • seni sevecekler çünkü mecbur oldukları için değil, seçtikleri için
 • Kime güvenebilirsin, kime sadık, kime katılacaksın
 • durumunuz ne olursa olsun orada olacak
 • güvenilirdir ve bazen ne kadar zor olursa olsun size gerçeği söylemekten korkmaz.
 • ne zaman gülersen gülersin
 • ağladığında ağlayacak
 • seni gülümsetiyor
 • sizi kim olduğunuzu kabul eder ve sızlanmanız veya şikayet etmeniz gerektiğinde kulak verirsiniz
 • size değişmesi için yer verecektir.

Orada olmak

Arkadaşlıklar, hayatında sahip olacağın en önemli ilişkiler arasında. Favori anılarınızın çoğu muhtemelen arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanları içerir.

Ancak bazen arkadaş olmak, sinirlerinizi zorladıklarında veya zor bir dönemden geçtiklerinde zor bir iş olabilir.

Ne yapacaklarını ya da onlara yardım etmek için söyleyeceklerini bilmemek sinir bozucu ve duygusal olarak zor olabilir. Ancak, kendilerini daha iyi hissettirmek için elinden gelenin en iyisini yapmak, iyi bir arkadaş olmayı umduğunu gösterir.

Orada nasıl olabilirim?

Dinle – durumu arkadaşının bakış açısından anlamaya çalış. Bu şekilde sorulacak doğru soru türlerini bileceksiniz ve nasıl hissettiğini umursadığınızı bilecekler.

Tavsiye – Arkadaşınızın tavsiye istediğini farz etmeyin, çünkü bazen tek ihtiyaçları olan dinleyen biri olabilir. Derinliğinizden haberdarsanız, bir profesyonelle konuşmalarını ve onlara destek olmalarını önerin. Dışarıdaki yardım konusunda daha fazla bilgi için yüz yüze yardım bölümüne bakın.

Gerçekleri öğrenin – arkadaşınıza tıbbi bir rahatsızlık veya akıl hastalığı tanısı konduysa, durumu hakkında bilgi sahibi olmak, desteğinizi göstermenin iyi bir yoludur. İlgilendiğini ve kaçamayacağın gösteriyor, çünkü arkadaşının durumu değişti.

Bölgenizde destek grupları varsa, arkadaşınıza eşlik etmeyi önerebilir ve onlar için orada olabilirsiniz.

Onları kendilerinden koruyun – bir arkadaşınızın ciddi riskler aldığını düşünüyorsanız, uyuşturucu ya da alkolle deneme gibi, yardım almak için rızası olmadan hareket etmeniz gerekebilir. Arkadaşınızın tepkisi hakkında endişeleniyorsanız, sadece onları hatırladığınızdan ve onların incinmelerini istemediğinizden emin olun.

Duruma bağlı olarak, öğretmen, danışman, aile üyesi veya başka bir yetişkin olsun, dışarıdan yardım almanız gerekebilir. Daha fazla bilgi edinmek için bir arkadaşınıza bir içki / uyuşturucu sorunu bölümü ile ilgili yardım etmeye bakın.

İlginizi gösterin  – arkadaşınız zor bir dönemden geçiyorsa, onlara sizin için ne kadar özel olduklarını gösteren bir mektup veya şiir yazın. Onlara, ne kadar zor olursa olsun, onlar için orada olacağınızı hatırlayın çünkü arkadaşlık bununla ilgili.

Bağlantıda kalın – ihtiyaç duyduklarında fiziksel olarak arkadaşınızla birlikte olamıyorsanız, onlara bir e-posta gönderin, onlarla çevrimiçi sohbet edin veya onları düşündüğünüzü göstermek için hızlı bir telefon görüşmesi yapın.

Kendinizi unutma – zor dönemlerde bir arkadaşınızı desteklemek size baskı yapabilir ve bu konuda biriyle konuşmanıza yardımcı olabilir. Bu bir öğretmen, danışman, aile üyesi veya başka bir yetişkin olabilir. Check out hizmetleri açıkladı sizin ya da arkadaşınız için, yardım için başvurabileceğiniz telefon hakkında daha fazla ayrıntı için bölüm.

Sınırlarınızı bilin  – bir arkadaşınızın ciddi sorunlar yaşayabileceği kadar çok şey yapabilirsiniz. Her şeyi düzeltemezsiniz, bu yüzden profesyonel yardım gerekirse, arkadaşınızı araştırmaya teşvik edin.

Sponsor Reklamlar

29 Mayıs 2019 - 20:35

MaviNehir

138 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli