Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sanat Sohbet, Sanat Chat

Sanat Sohbet, Sanat Chat
Sponsor Reklamlar

Johnathan, birçok öğrencinin zihinsel sağlıktan ilham alan çalışmalarının arkasındaki motivasyonu açıkladığı NCAD’ın lisanslı sergisini ziyaret etti. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet

Sanat bazen duyguları, duyguları ve / veya deneyimleri ifade etmenin başka bir yolunu bilmeyenler için yaratıcı bir çıkış noktası olarak kullanılır. Akıl sağlığı ile eşleştirildiğinde, sanat aynı zamanda faydalı olsa da çok güçlü olabilir.

Bir şeyi ifade edenler için ve ayrıca ifade konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar için faydalıdır.

Ulusal Sanat ve Tasarım Yüksek Okulu’ndaki Mezuniyet Şovu’nu ziyaret edip, oradaki öğrencilerin görkemli eserlerini görme fırsatım oldu .

Akıl sağlığı sorunlarının yelpazesi

Eserler zihinsel sağlık bilinci ve sahip oldukları duygu, duygu ve deneyimlerin ifadesi etrafında toplandı. Bu gibi ruh sağlığı sorunları: anksiyete, depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) sergilendi. 
Bu sergilerde her zaman bağlantı kurulacak bir şeyler vardı. İlginç olan, hiç kimsenin aynı şekilde bağlanamayacağıydı.

Yaşam deneyimini anlama

Herkesin akıl sağlığı ile ilişkisi var. İlişkinin ardındaki daha derin anlayış yaşam deneyimleriyle bulunur. Hiçbir iki insan tam olarak aynı değildir ve / veya aynı hayatı yaşamaktadır.

Sanat bazen insanların dışarıda görmesi zor olan benzerlikleri bulmasının bir yoludur. Hepimiz kişisel mücadelelerimiz oldu ve hepimiz bunları kendi yöntemlerimizle hallettik.

Travmayı temsil etmek

Sergilerden biri, çocukluk döneminde cinsel saldırı sonucu Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) üzerine yoğunlaştı. Serginin ilk bakışta çok güzel ve yaratıcı olduğunu fark ettim. Sanatçı bunun cinsel saldırı ve TSSB gelişimi ile ilgili olduğunu açıkladı. 
O anda sergi farklı bir şekilde dokunuyor. Dışarıdan ne kadar basit ve güzel göründüğü ve yine de bu kadar korkunç bir şey yaşamış olması mükemmel bir tasviri idi.

Olumsuz duygular

Cinsel saldırıya uğrayan bir çocuğun zararını ve masumiyetini ve dışavurumcu ifadelerin gösterebileceği şekilde göstermek için kurulmuştur. Utanç, kaygı, suçluluk ve depresyondan.

Ayrıca, bunun ne kadar yaygın olabileceğinin ve birinin yaşamı üzerindeki etkisinin farkındalığını arttırmak için bu deneyimden geçmiş olan birinin gerçek beyin yapısını da bünyesinde barındırıyordu. 
Diğer sergilerden bazıları kaygı odaklıydı. Anksiyete nasıl yaşanır ve nasıl tedavi edilir herkes için farklıdır. Bu, sergilerin yaratılma şekli ve nasıl sergilendiği konusunda açıktı.

Kaygının etkisi

Kaygı sinir bozucu, güçlendirici ve üstesinden gelmek çok zor olabilir ama denemeye değer.

Bir sergi, farklı türdeki sandalyeleri göstererek, birçok formda gelen bir şey olarak kaygıyı gösteriyordu: sallanacak bir sandalye, geriye dönüp giderken ne zaman döneceğinden emin olamadığından güvensiz hissetmenize neden olacak, geri dönüşü olmayan bir tabure, rahatlanmak

Odaklı kalmak

Diğeri, zihni belirli bir göreve odaklanarak yönetilebilecek bir şey olarak anksiyete olarak tanımladı. Sergiler, bir bakıma, kaygı gibi zihinsel sağlık sorunlarının mücadelesini ve yönetimini göstermek için bir araya geldi.

Son sergi, kaygı ve travma yönleriyle ilgili olarak en kavramsalsıydı. Bu sergi, bugüne ya da şimdi birçok kişinin geçmişte ya da gelecekte yaşanamayacak kadar yakalandığı şeklinde açıklandı. Sanatçı, odaklanmak için yavaşlamanın önemini açıkladı.

Zor zamanları tekrar ziyaret edin

Travmatik meselelerle uğraşmanın önemine de değinildi. Hayattaki zor zamanları tekrar ziyaret edebilme ve bu anların sizin üzerindeki etkisini tam olarak anlayabilmek. Bu, o andan itibaren tam olarak farkında ve tam olarak kabul görerek ilerlemenizi sağlar.

Bu tur hayal edebileceğimden çok daha kavramsaldı. Harika sanat eserlerini yaratan insanlar, çalışmalarında kendilerini batırdılar. Bağlanmak zordu ama nedenini anlamak ve kabul etmek kolaydı.

Hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz ve farklı şeyler deneyimliyoruz. Tecrübe ettiklerimiz benzer olsa da, bunları nasıl yaşadıklarımız onları bizim yapan şeydir.

Herkes mücadelelerine katılır ve herkesin mücadelelerini farklı şekillerde aştığını anlamak önemlidir. Sanat, zihinsel sağlığı yönetmek için etkili bir çıkış noktasıdır. Ve bazıları için denemeye değer olabilir.

Sponsor Reklamlar

29 Mayıs 2019 - 20:49

MaviNehir

44 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  İdeal Sohbet, İdeal Chat, İdeal Sohbet Mobil

  29 Mayıs 2019

  124 views

  İdeal Sohbet, İdeal Chat, İdeal Soh..

  En sık öngörülen antidepresan türlerinden biri olan SSRI’lara ilk girdiğimde 2014’dü. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet 20 yaşındaydım...

  Pskolog Sohbet, Pskolog Muhabbet

  29 Mayıs 2019

  58 views

  Pskolog Sohbet, Pskolog Muhabbet

  Psikoz ve şizofreni hakkında tanı alan veya tanı alan birine yardımcı olmayan ya da yakın olan birine yardımcı olmayan birçok mit ve basmakalıp vardır....

  Yar Sohbet, Yar Chat

  29 Mayıs 2019

  54 views

  Yar Sohbet, Yar Chat

  Üniversitedeki ilk birkaç gün, haftalar ve aylar yeni deneyimlerin baş döndürücü bir karışımıdır. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet Bu,...

  Durum Sohbet Farklı Sohbet

  29 Mayıs 2019

  46 views

  Durum Sohbet Farklı Sohbet

  Kaygıyla çalışmak Haftalarca öleceğime emindim çünkü kalbim çok hızlı atıyordu. Etrafımdaki her şeyin bulanıklaştığı sürekli bir bölüm...


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli