Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yeni Chat ve Yeni Sohbet

Yeni Chat ve Yeni Sohbet
Sponsor Reklamlar

Mülkiyet almak ve depresyondan iyileşmek

Genç bir kadının kişisel hikayesi, bize kendi ruh sağlığına sahip olmayı ve depresif dönemlerde nasıl ilerleyeceğini öğrendiğini anlatıyor. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet

Depresyonla yolculuğum 10 yaşımdayken çok erken başladı. M y ebeveynler ayrılmış olan ve benim ergenlik boyunca yavaş yavaş benim parlaklık, benim parlak yaratıcı enerjisini kaybetmiş ve tüm yuvarlak tutum yapabilirsiniz.

Küçük bir çocukken, sabahları yataktan kalkamadığım hiç bu kadar aşırı olmadı. Çoğunlukla günlerim melankoli ile doluydu ve ben içeri döndüm.

İyi yıllar geçirdim. Mesela, gençlikten sonra okula taşındığımda. Yaptığım en iyi şeydi ve depresyonum hafifledi ve yaşam sevinçle dolmaya başladı.

Sonra 23 yaşında tekrarladım. İki yıl boyunca nefret ettiğim bir işte sıkıştım, ilişkim bitti, ailede hastalık vardı. İki ay boyunca her gün ağladım ve haftalarca evden ayrılamadım. Saksılı bir bitki gibi hissettim.

Mülkiyet almak

Vücudum çok ağır geldi, hareket edemedim. Yardıma ihtiyacım olduğuna karar verdim. Kimse bu kararı sizin için veremez. Bu aydınlığa kendiniz için gelmeniz ve hayatınızın sahipliğini almanız gerekir. Demek aynen böyle yaptım. Aylarca danışmanlığa gittim ve ilaç kullanmaya başladım.

Günlerim renklerle dolmaya başladı. Etrafımdaki renkler ve doğa daha canlı görünüyordu. En karanlık günlerimde dünyanın ne kadar gri hale geldiğini asla anlamadım.

Gündelikte güzelliği görmeye başladığımda, iyileşmek için sanata döndüm. Resim, çocukken sevdiğim bir şeydi ama geçmişte bıraktığım bir şeydi. İyileşme sürecim sırasında sanatı ve yaratıcı yönümü yeniden keşfettim.

Sanatçının Yolu

Yazma, parlak zırhlı şövalyem oldu. Bu her zaman geri döndüğüm ve zor zamanlar geçiren herkese tavsiye ettiğim bir şey. Şu anda kendime Julia Cameron’un kitabından, Artist’s Way’den çıkardığım bir hedef belirledim ve her sabah kalktım ve başka bir şey yapmadan önce üç sayfa yazdım.

Düşüncelerimi, duygularımı, dünyayı ve aklımdaki her şeyi işlemeye yardımcı olur. Bu sabah kalktım ve üç haikus yazdım. Kulağa garip gelebilir ama onları yazarken güldüm. Hayatı ne kadar eğlendirirsen o kadar eğlenceli olur.

Zihin sağlığımın mülkiyetini almak

Şimdi, nüksettiğimden bir yıl sonra hayatım canlılık dolu. Akıl sağlığımın mülkiyetini aldım. Her sabah ilacımıalıyorum, her gün meditasyon yapıyorum .

Her gün yoga yapmaya çalışıyorum ve her anı özel hissettiren insanları görerek zamanımı dolduruyorum. Bireysel panzehirinizin depresyonun ne olduğunu anlamaya çalışmak bir yolculuk ama anlamaya güneşin altındaki her şeyi denemeye değer.

Çok eğlenceli olabilir! Çok fazla yeni hobi denedim ve yeni ve eski tutkular buldum.

Olabilir ve iyi olacak.

Aslında, hayatının harika olacağına inanıyorum.

Sponsor Reklamlar

29 Mayıs 2019 - 20:42

MaviNehir

42 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  İdeal Sohbet, İdeal Chat, İdeal Sohbet Mobil

  29 Mayıs 2019

  122 views

  İdeal Sohbet, İdeal Chat, İdeal Soh..

  En sık öngörülen antidepresan türlerinden biri olan SSRI’lara ilk girdiğimde 2014’dü. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet 20 yaşındaydım...

  Sanat Sohbet, Sanat Chat

  29 Mayıs 2019

  42 views

  Sanat Sohbet, Sanat Chat

  Johnathan, birçok öğrencinin zihinsel sağlıktan ilham alan çalışmalarının arkasındaki motivasyonu açıkladığı NCAD’ın lisanslı sergisini...

  Pskolog Sohbet, Pskolog Muhabbet

  29 Mayıs 2019

  58 views

  Pskolog Sohbet, Pskolog Muhabbet

  Psikoz ve şizofreni hakkında tanı alan veya tanı alan birine yardımcı olmayan ya da yakın olan birine yardımcı olmayan birçok mit ve basmakalıp vardır....

  Yar Sohbet, Yar Chat

  29 Mayıs 2019

  54 views

  Yar Sohbet, Yar Chat

  Üniversitedeki ilk birkaç gün, haftalar ve aylar yeni deneyimlerin baş döndürücü bir karışımıdır. kelebek sohbet / kelebek chat / mobil sohbet Bu,...


Haydi Sende mavinehir.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi mavinehir.org

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli